Real prý chce po Ronaldovi kompenzaci za neuskutečněný přestup

11. 8. 2008

Real Madrid údajně požaduje po Cristianu Ronaldovi 17 milionů liber (529 milionů korun) jako kompenzaci za neuskutečněný přestup z Manchesteru United do španělského klubu. Podle listu News of the World totiž fotbalistův agent podepsal s "Bílým baletem" dohodu, podle níž v případě setrvání portugalské hvězdy v Anglii zaplatí klubu odškodné. Jorge Mendes a vedení Realu se prý na finanční kompenzaci dohodli ve chvíli, kdy agent vyjednal podmínky Ronaldova kontraktu v případě přestupu do Španělska. O transferu se dlouho spekulovalo a sám hráč několikrát prohlásil, že touží po odchodu do Madridu. Nakonec však zůstal na Old Traffordu. Podle španělských médií je nicméně prezident úřadujícího španělského šampiona Ramón Calderón ochoten odškodné třiadvacetiletému kanonýrovi odpustit v případě, že po sezoně do Realu přestoupí.